podium pro pískovačky

Pódium

Používá se u velkých kabin v tlakové variantě. U těchto zařízení není dostatek místa pro instalaci tlakové jednotky a je třeba použít systém vnějšího oběhu abraziva.  Řešení pomocí podia je výrazně levnější.

cyklonový odlučovač pro pískovačky

Cyklonový odlučovač

Přídavné zařízení, zařazené mezi kabinu a odlučovač prachu. Zvyšuje účinnost odsávání, zároveň umožňuje zachytávání hrubších zrn abraziva. Toho lze využít u jemných materiálů, kdy je tuto frakci možné vracet zpět do oběhu.

tryskací kabina s odklápěcím oknem

Odklápěcí okno

Umožňuje rychlý přístup do interiéru kabiny z čelní strany. Vhodné opět zvláště při tryskání drobných dílů.

pískovací kabiny s teleskopickým držákem trysky

Teleskopický držák trysky

Umožňuje fixovat trysku v určitém místě kabiny. Obsluha má volné ruce pro manipulaci. Hodí se zvláště pro tryskání drobných dílů. Uplatnění nalezne v nástrojárnách, laboratořích, muzeích a podobně.

tryskací kabina s protahovacími otvory

Protahovací otvory

Protahovací otvory ve dveřích umožní tryskání tyčových předmětů větší délky než je vlastní kabina. Pro snížení prašnosti jsou opatřeny gumovou žaluzií. Pokud se zrovna nepoužívají je možné je zevnitř zaslepit.

Protahovací otvory mohou být doplněny válečkovou tratí.

pískovací zařízení s vyjížděcí točnou

Točna

Může být stacionární, výklopná nebo vyjížděcí. Hodí se pro těžší předměty, nebo výrobky rotačního tvaru.

Točna může být pro usnadnění další manipulace umístěna na pojízdném vozíku vně kabiny .

Místo klasické točny je možné navrhnout specializovaný přípravek. Příkladem je točna pro tryskání lakovacích košů, která umožňuje rotaci dílu podél vodorovné i svislé osy.

Příslušenství a doplňkové vybavení tryskacích kabin

Doplňkové vybavení

Doplňkové vybavení může i s relativně nízkými náklady výrazně zvýšit využitelnost standardních kabin bez nutnosti individuálního řešení.

Doplňková vybavení lze libovolně kombinovat dle potřeby. Například protahovací otvory s točnou, držák trysky s mikrotryskačem atd.

Příslušenství

Příslušenství je zařízení, které je při určité konfiguraci vyžadováno pro správnou funkci tryskacích strojů.

Odsávací a filtrační jednotky jsou nutné pro odstranění prachu z vnitřku kabiny nebo komory. Odsavače se liší svým výkonem a jsou koncipovány pro jednotlivé velikosti tryskacího zařízení.

Jednotky pro dopravní abraziva se používají se pro kabiny, které jsou příliš rozměrné pro přímou montáž tlakové tryskací jednotky. V některých případech mohou sloužit i k čištění abraziva.